Samsung J7 Pro Güncelleme Sonra Dokunmatik Sorunu Çözüm(%100) (j730f)


197
119 Paylaşım, 197 points


ÖNEMLİ UYARI:sitemizde anlatılan işlemlerin bir çoğu firmamız tarafından denenmiş olup sorunsuz olarak çalışmakta olmasına rağmen %100 doğruluğundan
emin olamayız.Bu nedenle yapacağınız işlem sizin sorumluluğunuzdadır.Yapıp yapmamak size kalmış bir durumdur. Eğerki emin olamadıysanız işlemden
firmamıza gönderim sağlayabilirsiniz.

 

Samsung Galaxy J7 PRO (J730F) Model cihazları Türkiye’de en çok satılan akıllı telefonlar arasında yer almaya başladı.Özellikleri ve şık görünümüyle kullanıcılarını tatmin etmiş görünüyor.Fakat samsung başta olmak üzere ekran fiyatları oldukça arttı ve bu nedenle ekranı kırılan cihazlara alternatif olarak artık yan sanayi ve revize ekranlar takılmaya başlandı.

 

Samsung’un çoğu modelinde bunlar sorun teşkil etmedi kimisini görüntü netliği kimisininse dokunmatik hassasiyetleri birebir aynı olmakla birlikte kimileri iste çok kötü bir görüntü ve hassasiyete sahipti.J7 pro cihazların yan sanayi ve revize ekranları ise orjinalini aratmayacak ölçüde ve uygun olduğu için revize ekranlar tercih edildi fakat bununla beraber j7 pro (j701f) modellerinde yan sanayi veya revize ekran değişen cihazlarda 8+ android sürümünden sonra dokunmatik basmama şikayetleri gündeme geldi.Bizlerde bu konuyu ele alarak Türkçe kaynakların bu qkadar kısıtlı olduğu bir zamanda sizlerle ücretsiz olarak paylaşma kararı aldık faydamız olduysa ne mutlu bizlere.

Yazılım yükleme her ne kadar bilgilere zarar vermese dahi siz her ihtimale karşı bilgilerinizi yedekleyiniz. Çünkü kimi yazılımlarda bilgiler silinmektedir.
Bilgileri yedekleme hakkında bilgi sahibi değilseniz.Bilgi yedeklemek bölümümüzde aradığınızı bulabilirsiniz.

Android Bilgi Yedekleme Hakında bilgi almak için tıklayınız

Yükleme yapabilmeniz için gereken dosyalar:

1.Odin 3.13.1 Download

 

2.J730FXWS3ARI7-(Nougat 7.0).zip

ALTERNATİF ÇÖZÜM 8.0 VE ÜZERİ İÇİN DOKUNMATİK ÇÖZÜMLERİ EN KISA ZAMANDA BURADA TAKİPTE KALIN.

Bütün dosyaları indirdikten sonra Winrar dosyasını bir klösöre çıkartınız.

Download mode'a geçiremediyseniz yada tuşlarınızda arıza varsa firmamız bünyesinde bulunan Download Hub'lardan satın alabilirsiniz.


Download hub kullanımı:

Telefonunuzu kapatınız.Telefonunuzun usb girişine Download Hub'u Bağlayınız.3 saniye bekleyiniz.Cihazınız download mode'a geçtikten sonra
hub'ı çıkarınız.
Videolu anlatım:

Telefonunuzu kapatınız.Cihazı çalıştırırken Ses Kısma (-) Tuşu ve Orta tuşa basılı tutarak Cihazın power tuşuna basılı tutunuz.
Odin mode yazana kadar.Cihaz Download mode'a geçince tuşları bırakınız.

Bilgisayarda Odin 3.09'u çalıştırınız.Telefonunuzu usb aracılığıyla bilgisayarınıza bağlayınız.Sürücülerin yüklenmesini bekleyiniz.
Sürücüler başarılı bir şekilde yüklendiği anda Odin pronramında ID:COM kutucuğunda bağladığınız port'un numarası gözükecektir.

Çıkartığınız yazılımı.PDA'ya yükleyiniz.Bilgisayarınızın hızına göre bekleyiniz.4gb ve altı için 1dakika ve üzeri zaman dilimin de yükleme yapmasını bekleyiniz.
Yanıt vermiyora Düşerseki eğer programı kapatmayınız.Bekleyiniz biraz uzun sürecektir yazılımın boyutuna göre bekleme süresi artmaktadır.Yazılım işlendikten sonra
odine.Start butonuna basınız ve yükleme yapılırken kesinlikle telefon-bilgisayar bağlantınızı ayırmayınız.Mümkünse kabloyu dahi oynatmasaydınız.
Yazılın bittikten sonra Reset yazacak.Cihazı resetledikten sonra ID:COM kısmında PASS yazısı yazdığında cihazınıza artık yeni yazılımınız yüklenmiştir Hayırlı olsun.

Saygılar

Microsphone EkibiLike it? Share with your friends!

197
119 Paylaşım, 197 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Hata Hata
1
Hata
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Geyik Geyik
1
Geyik
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
lol lol
1
lol
Amanın Amanın
1
Amanın
Başarılı Başarılı
3
Başarılı
Yusuf HIZARCI

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. csc dosyası 2 adet vardır herhangi birini csc’ye yerleştiriniz.Ayrıca cihazınızın u versiyonuna bakınız.cihazınız u3 ise hata almadan yükleyebilirsiniz.eğerki u3 değil ise destek@microsphone.com adresine hangi versiyon ise mail atarak anında destek alabilirsiniz.

 1. Yazılım dosyasında 5 adet dosya var bu dosyalardan hepsini yerlestircezmi yoksa sadece pda yimi yukliycez cevap verirseniz sevinirim

  1. 4 parça yerleştiriyorsunuz. csc ve home csc aynı dosyadır.siz csc ile başlayanı cscye yerleştirin.diğerinide seçseniz olur fakat bizim denediğimiz csc’dir bilginiz olsun.Diğerlerinide aynı yerlere yerleştiriniz.kolay gelsin.

 2. Hocam ben Fail Hatası alıyorum Odin de eski sürüm yeni sürümde denedim
  Samsung Tool Pro dan da yapamiyom yardım eder misiniz start diyorum Fail veriyor

 3. meta-data/fota.zip kısmın da kalıyor ilerlemiyor %96 &97 gibi çıkıyor bu yazı orda kalıyor telefon açılmıyor şuan yardımm??

  1. CİHAZINIZI DOWNLOAD MODE ALIP B:3 YAZDIĞINDAN EMİN OLUN VERSİYONU BU DEĞİLSE HATA VERECEKTİR.VERSİYONUNU ÖĞRENİP YAZARSANIZ MEMNUNİYETLE YARDIMCI OLABİLİRİM.

  1. cihazınızı download mode alın b:3 yazıyorsa u3 versiyonudur.Yada cihazı recovery moda alın (hard rest modu) cihaz kapalı şekilde ses açma+home tuşu ve powera basılı tutun ve çıkan ekranda üst kısımda yazılım kodu yazar j730fxx gibi bir yazı eğer orta kısmında u3 yazıyorsa u3 versiyondur.

  1. Yazılım bir dene eğer hala arıza devam ediyorsa ekranda problem olabilir.Eğer büyük bir hasar sonucu ekranın kırıldı ise anakartında hasar olmuşmuş olabilir.Bakmak lazım değiştirdiğin yerle bir görüş derim.

 4. Dediğiniz şekilde yükledim ekran kırık olduğu için gözükmüyor ekran yazılım attı içindekiler silinmişmidir silinmesi lazım .