Samsung J7 Core Güncelleme Sonra Dokunmatik Sorunu Çözüm(%100) (J701F)


195
113 Paylaşım, 195 points

ÖNEMLİ UYARI:sitemizde anlatılan işlemlerin bir çoğu firmamız tarafından denenmiş olup sorunsuz olarak çalışmakta olmasına rağmen %100 doğruluğundan emin olamayız.Bu nedenle yapacağınız işlem sizin sorumluluğunuzdadır.Yapıp yapmamak size kalmış bir durumdur.Eğer emin olamadıysanız işlemden
firmamıza gönderim sağlayabilirsiniz.
Samsung Galaxy J7 Core (j701f) Model cihazları Türkiye’de en çok satılan akıllı telefonlar arasında yer almaya başladı.Özellikleri ve şık görünümüyle kullanıcılarını tatmin etmiş görünüyor.Fakat samsung başta olmak üzere ekran fiyatları oldukça arttı ve bu nedenle ekranı kırılan cihazlara alternatif olarak artık yansanayi ve revize ekranlar takılmaya başlandı.

 

Samsung’un çoğu modelinde bunlar sorun teşkil etmedi kimisini görüntü netliği kimisininse dokunmatik hasssasiyetleri birebir aynı olmakla birlikte kimileri iste çok kötü bir görüntü ve hassasiyete sahipti.J7 core cihazların yan sanayi ve revize ekranları ise orjinalini aratmayacak ölçüde ve uygun olduğu için revize ekranlar tercih edildi fakat bununla beraber j7 core (j701f) modellerinde yan sanayi veya revize ekran değişen cihazlarda 8+ android sürümünden sonra dokunmatik basmama şikayetleri gündeme geldi.Bizlerde bu konuyu ele alarak Türkçe kaynakların bukadar kısıtlı olduğu bir zamanda sizlerle ücretsiz olarak paylaşma kararı aldık faydamız olduysa ne mutlu bizlere.
Yazılım yükleme bilgilere zarar vermese dahi siz her ihtimale karşı bilgilerinizi yedekle melisiniz. Çünkü kimi yazılımlarda bilgiler silinmektedir.
Bilgileri yedekleme hakkında bilgi sahibi değilseniz.Bilgi yedeklemek bölümümüzde aradığınızı bulabilirsiniz.

Android Bilgi Yedekleme Hakında bilgi almak için tıklayınız

Konuyu çok uzatmadan artık nasıl işlem yapılacağına geçmek istiyorum.

Öncelikli olarak indirmeniz gerekenler şöyle;

1.Odin 3.09 Download
2.j7-core-j701f-dokunmatik-solution

Bütün dosyaları indirdikten sonra Winrar dosyasını bir klosöre çıkartınız.

Download mode’a geçiremediyseniz yada tuşlarınızda arıza varsa firmamız bünyesinde bulunan Download Hub’lardan satın alabilirsiniz.


Download hub kullanımı:

Telefonunuzu kapatınız.Telefonunuzun usb girişine Download Hub’u Bağlayınız.3 saniye bekleyiniz.Cihazınız download mode’a geçtikten sonra
hub’ı çıkarınız.

Videolu anlatım:

Telefonunuzu kapatınız.Cihazı çalıştırırken Ses Kısma (-) Tuşu ve Orta tuşa basılı tutarak Cihazın power tuşuna basılı tutunuz.
Odin mode yazana kadar.Cihaz Download mode’a geçince tuşları bırakınız.
Bilgisayarda Odin 3.09’u çalıştırınız.Telefonunuzu usb aracılığıyla bilgisayarınıza bağlayınız.Sürücülerin yüklenmesini bekleyiniz.
Sürücüler başarılı bir şekilde yüklendiği anda Odin pronramında ID:COM kutucuğunda bağladığınız port’un numarası gözükecektir.
Çıkarttığınız yazılımı.PDA kısmına yükleyiniz.Bilgisayarınızın hızına göre bekleyiniz.4gb ve altı için 1dakika ve üzeri zaman dilimin de yükleme yapmasını bekleyiniz.
Yanıt vermiyor uyarısı alırsanız, programı kapatmayın.Bekleyin,biraz uzun sürecektir yazılımın boyutuna göre bekleme süresi artmaktadır.

Yazılım işlendikten sonra Start butonuna basın ve yükleme yapılırken kesinlikle telefon-bilgisayar bağlantınızı ayırmayın.Mümkünse kabloyu dahi oynat mayın.

Yazılım bittikten sonra Reset yazacak.Cihazı resetledikten sonra ID:COM kısmında PASS yazısı yazdığında cihazınıza artık yeni yazılımınız yüklenmiştir Hayırlı olsun.

Saygılar

Microsphone Ekibi 


Like it? Share with your friends!

195
113 Paylaşım, 195 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
4
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Hata Hata
2
Hata
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Geyik Geyik
0
Geyik
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
lol lol
4
lol
Amanın Amanın
0
Amanın
Başarılı Başarılı
1
Başarılı
Yusuf HIZARCI

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir