Android Bilgi Yedekleme Nasıl Yapılır? Rehber Kurtarma


182
92 Paylaşım, 182 points

Merhaba Microsphone takipçileri.Bildiğimiz gibi akıllı telefonlar hayatımıza girdikçe farklı sorunlar’da hayatımızda yer almaya başlamaktadır.Bütün anılarımızı biriktirdiğimiz bu akıllı cihazlarımızda olası bir veri kaybını nasıl yaparız bunu açıklayacağız size.

Öncelikle android cihazınızı açınız.Daha sonrasında Usb ile bilgisayara bağlayıp Android cihazınızdan bağlantı türünü MTP olarak seçiniz.

Android 6.0 üzerinde izin ister izin verildiyi seçiniz.

Sürücülerin yüklenmesini bekleyiniz.Sürücüler Yüklendi.

Bilgisayarınızdan Bilgisayarım->Örn:J5(2016)->Phone dosyasını açtıntan sonra karşınıza cihazınızın içindeki bütün dosyalar gelecek.

Masaüstünde Herhangi bir Klosöz oluşturunuz.

Resimler ve Videolar:DCIM+Download+Pictures+WhatsApp(Farklı bir resim programı kullanıyorsanız bu dosyaların içerisinden seçiniz.

Rehber:

Android 5.0’a kadar :Rehbere giriyorsunuz daha sonra Seçenekler içe/Dışa Aktar’ı şeçip Dahili deoplamaya aktarı işaretliyorsunuz.

Android 5.0.1 ve üzeri: Rehber->Daha Fazla->Ayarlar->İçe/Dışa aktar->DIŞA AKTAR->Cihaz hafızası,Sdcard yada simkartı Seçiniz.

 

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra Tekrar Bilgisayarım->Örn:J5(2016)->Phone dosyasına giriş yapınız.Eğerki sdcard’a aldıysanız Card’ı seçiniz.Açılan dosya dizininde muhtemel en altta çıkar.Kişiler.vcf dosyasını alınız ve masaüstünde açtıgınız klosöre yedekleyiniz
NoT:Kişiler ismindedeğilse .vcf uzantılı herhangi bir klosör oluşturmuş olabilir.Cihazınızın marka modeline göre değişebilir ismi ve kayıt olacağı yer.
ÖNEMLİ UYARI:sitemizde anlatılan işlemlerin bir çoğu firmamız tarafından denenmiş olup sorunsuz olarak çalışmakta olmasına rağmen %100 doğruluğundan emin olamayız.Bu nedenle yapacağınız işlem sizin sorumluluğunuzdadır.Yapıp yapmamak size kalmış bir durumdur.Yüklemenizden doğacak sıkıntıları firmamız kabul etmemektedir.Eğerki emin olamadıysanız işlemden firmınızamıza gönderim sağlayabilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

182
92 Paylaşım, 182 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
3
Nefret
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın
Hata Hata
1
Hata
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Geyik Geyik
0
Geyik
Sevdim Sevdim
3
Sevdim
lol lol
0
lol
Amanın Amanın
0
Amanın
Başarılı Başarılı
2
Başarılı
Yusuf HIZARCI

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir