J710F (J7 2016) Hardbrick Çözümü
J7 2016 Hard Brick Çözümü ( Solution ) 

J7 2016 (  J710 serisi ) Cihazlarda hardbrick olarak tabir edilen Cihazın susma kapanma durumlarını nasıl çözeceğimizi bu gün sizlerle paylaşacağız . Öncelikle cihaz sıvı kaynaklı ve ya mekanik parça arızası nedeni ile brick olduysa örnek eMMC entegresi nedeniyle samsung’da kalabilir cihaz kendini resetleyebilir , Mekanik parça arızalarında Bu çözüm işinize yaramayabilir .
 

Hard brick Çözüm

Cihazımızın yazılımsal arızasını çözmek için cihazımızı download mode ekranına getiriyoruz . Ve ya smartswitch ekranında kalmasıda kafi bizim için .

 

  1. Adım İndirdiğimiz zip’te Odin 3.07 Programımızı açıyoruz
  2. Adım PDA kısmına  “J710FXXU2AQC1_J710FODD2AQC1_J710FXXU2AQB4_HOME.tar” Dosyamızı seçiyoruz
  3. Adım cihazımızı Bilgisayarımıza bağlayıp Com port olarak görmesini sağlıyoruz
  4. Adım Start tuşuna basarak yazılım yükleme işlemini başlatıyoruz
  5. Pass ibaresini gördükten sonra Cihazımızı yazılımdan Çıkartıyoruz

Önemli not : System Bölümünde error verirse ve ya start’a basar basmaz error alırsanız , İndirdiğiniz dosyanın içerisinde Modem klasöründe J7XELTE_EUR_OPEN.pit dosyasını Odin’de pit bölümüne yerleştiriniz .
Önemli not 2 : Cihazınız çalışır duruma geldikten sonra Şebeke vermiyorsa Modem eksik kalmıştır ,  indirdiğimiz dosyada Modem klasöründe CP_J710FXXU1APCB_CL7570883_QB9043764_REV03_user_low_ship.tar Dosyamızı odinde Phone sekmesine yerleştirip tekrardan CP MODEM’i yüklüyoruz . Eğer Z3X box’unux varsa direkt olarak İmei yazma bölümünde Modem repair seçeneği var oradan’da Modem yüklemesi yapabilirsiniz.

 

Video’lu anlatım

 


 

 

J710F Stock rom İndirme linkleri

Yandisk

ALTERNATIF

 

 
Yazılım web sitemizce denenmiş ve sonrasında upload edilmiştir , Fakat yazılım esnasında ve ya sonrasında oluşabilecek donanımsal yazılımsal her hangibir arızadan web sitemiz sorumlu değildir . Yazılım dosyamızı indirip kuran kişiler bu sorumluluğu kabul etmiş sayılacaktır .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir